X
Game Of Thrones Karakterinin Temsil Ettiği Ülkeler - Cezmi Kalorifer
Game Of Thrones Karakterinin Temsil Ettiği Ülkeler
Onedio.com‘dan diazepam isimli kullanıcı Game of Thrones karakterlerini ülkelere yormuş. Güzel tespitler mevcut.

1. Tywin Lannister-İsrail

Ön planda olmayıp perde arkasından her şeyi yönetiyor oluşuyla Tywin Lannister esasında İsrail’dir.

2. Tyrion Lannister-Japonya

Küçük boyuyla büyük işler başarmasıyla, bir sürü felaketten bir şekilde kurtulup hayata kaldığı yerden başlamasıyla Tyrion dizide Japonya’yı canlandırmaktadır.

3. Cersei Lannister-İngiltere

Gerek soğuk yapısıyla, gerek küstahlığıyla ve gerekse de katliama varan zalim tutumlarıyla Cersei İngilteredir. Güzel yüzüne, gülümsemesine karşın, güldüğü kişiyi 2 dakika içinde boğdurtabilecek yapısı tipik İngiliz samimiyetsizliği örneğidir.

4. Jon Snow- Tüm Afrika

Sorunlar yumağı içinde bocalaması, var oluş mücadelesi vermesi, az insanla çok şeyler başarmak zorunda olmaları gibi kriterler göz önüne alındığında Jon Snow tek bir ülke olamayacak kadar büyük ve sıkıntılıdır, o sebeple dizinin Afrika’sıdır.

5. Stannis Baratheon-Rusya

Hak ettiği yere gelmek için mücadele veren, bu mücadele sırasında şiddetten kaçınmayan, elindeki gücü etkin kullanmak için gözünü budaktan sakınmayan, sert görünüşlü, kökü derinde ama kendisi genç Stanis dizinin Rusya’sıdır.

6. Joffrey Baratheon-Amerika

Dizinin şımarık, istediğimi yaparım, bana kimse bir şey yapamaz, kral benim! edasındaki kralı Joffrey dizinin Amerika’sıdır. Perde arkasından sağ kolu tarafından gizli gizli yönetilir ama bunu fark etmeyecek kadar salak, fark etse bile kabul etmeyecek kadar büyük bir ego sahibidir.

7. Khaleesi-Çin

Sahip olduğu ordunun büyüklüğü, imparatoriçe olma sevdası, dünyanın liderliğini ele geçirme telaşı, insanları kölelikten kurtarıyormuş gibi yapıp kendi zincirsiz kölesi yapmasıyla Khalesi dizinin Çin’idir.

8. Varys-Fransa

Her şeye etkisi olduğunu zanneden ama kimsenin iplemediği Varys belli ki gerçek dünyanın Fransa’sıdır. Ara sıra bazı işleri ses getirse de yine de görünmez, silik, önemsiz kişilik olmaktan kurtulamayacaktır.

9. Baelish-Almanya

Maddiyat, güç, eğlence, yer altı, vb. her konuda parmağı olan, gizli işler çevirme üstadı, stratejist, güç odaklı, kral olmakta gözü olacak kadar ileri giden Baelish dizinin Almanya’sıdır.

10. Oberyn Martell-Hollanda

Seks, içki, uyuşturucu… Fazla söze gerek yok Oberyn dizinin Hollanda’sıdır.
ÖNERİLEN ALBÜMLER