X
Alışveriş Sitesinden Müşterilerine Internet Explorer 7 Vergisi! - Blog - Cezmi Kalorifer
Alışveriş Sitesinden Müşterilerine Internet Explorer 7 Vergisi!
2.429 okunma

Alışveriş Sitesinden Müşterilerine Internet Explorer 7 Vergisi!-941956958.jpeg

Yazılımcıların en büyük kabusu eski tarayıcılarda, özellikle de IE7'de yeni internet sayfalarını sorunsuz çalıştırmak. 'Artık Yeter' diyen Kogan.com bu konuda radikal bir adım attı.

Elektronik aletler satan Avustralyalı alışveriş sitesi Kogan.com, Internet Explorer 7 kullanmakta ısrar eden müşterilerinden yüzde 6.8 vergi almaya başladı. Site bu oranı, tarayıcının piyasa çıkma tarihinden sonra ay başına yüzde 0.1 vergi koyarak hesapladı. Evet, IE7 tam 68 (altmış sekiz) ay önce Microsoft tarafından kullanıcılara sunulmuştu.

Müşteriler Kogan.com'un sayfasına girdiklerinde popup bir uyarı ile karşılaşıyor. Burada IE7 kullanan kişilerden güncel tarayıcılara geçmesi isteniyor.

"Hala IE7 kullandığınıza göre siz ya da sistem yetkiliniz son 5 yıldır komada olmalısınız. İnterneti daha iyi bir yer yapmak için Kogan.com'dan yaptığınız alışverişlerden yüzde 6.8 vergi alacağız.

Sitelerin IE7'de doğru şekilde görünmesini sağlamak için harcanan zamandan ötürü bunu yapmak zorundayız"Evet, yazılımcıların en büyük kabuslarından biri sayfaların artık antika kıvamına gelmiş Internet Explorer 7'de doğru şekilde görünmesini ve çalışmasını sağlamak.Aynı derdi bende yaşadım.İnanın berbat bi olay.Artık Chrome ya da firefox kullanın bizde kurtulalım bu olaydan.

Alışveriş Sitesinden Müşterilerine Internet Explorer 7 Vergisi!-744378732.jpeg


2.429 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR