X
Benetton'ın İlginç Reklam Afişleri - Blog - Cezmi Kalorifer
Benetton'ın İlginç Reklam Afişleri
1.562 okunma

United Colors of Benetton, 'Unhate / Nefret Etme' başlıklı yeni reklam kampanyasıyla, tüm dünya liderlerini ve uluslarını, nefret kültürüyle mücadeleye davet ediyor.

İnsanlar, halklar ve kültürler arasındaki benzerlikleri keşfetmek için global bir çağrı niteliği taşıyan, Benetton’un iletişim ve araştırma merkezi Fabrica tarafından yaratılan yeni reklam kampanyası, bu amaçla kurulan 'Unhate Vakfı' tarafından destekleniyor.

Alessandro Benetton’un dün Paris’te tanıttığı kampanyanın ana fikrini, 'öpüşme' eylemi oluşturuyor. Dünya liderlerini birbiriyle öpüşüyormuş gibi gösteren kampanya görselleri, tüm ayrılıkların aşılabileceği mesajını veriyor.

Kampanyanın görsellerinde Barack Obama ile Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Hu Jinta; Papa 16. Benedict ile Kahire’deki ünlü El Eser camiinin imamı Ahmed Muhammed el-Tayeb, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun öpüşen fotoğrafları yer alıyor.

Bu sembolik görüntüler; ne kadar aykırı olsalar da politika, inanç ve ideolojilerin diyalogla orta yolda buluşabileceğini anlatıyor.

Benetton'ın İlginç Reklam Afişleri-899619756.jpeg

Benetton'ın İlginç Reklam Afişleri-1648338558.jpeg

Benetton'ın İlginç Reklam Afişleri-1795360285.jpeg

Benetton'ın İlginç Reklam Afişleri-1150178412.jpeg


Benetton'ın İlginç Reklam Afişleri-183028811.jpeg


1.562 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR