X
Bitlis'deki Fıkra Gibi Tanımlanamayan Varlık Vakası - Blog - Cezmi Kalorifer
Bitlis'deki Fıkra Gibi Tanımlanamayan Varlık Vakası
19.698 okunma

Bitlis'deki Fıkra Gibi Tanımlanamayan Varlık Vakası-1688069240.jpeg

Olay, Ahlat ilçesinin tanınmış ailelerinden birinin evinde meydana geldi. İsmini açıklamak istemeyen ailenin bireyleri, yeni aldıkları cep telefonunun kamerasını test etmek amacıyla çok sayıda fotoğraf çekti. İddiaya göre, fotoğrafları inceleyen aile, iki karede tanımlanamayan bir yaratık gördü.

Fotoğrafları gören ev sahibesi büyük bir korku yaşadı ve çığlık attı. Ailenin diğer bireyleri, panikle söz konusu yaratığı aradı fakat başarısız oldu.Cep telefonu tarafından çekilen fotoğrafları yorumlayan aile ve yakınları, karelerde yer alan yaratığın cin yada uzaylı olabileceğini, ama kesinlikle fotomontaj olmadığını söyledi.

Bitlis'deki Fıkra Gibi Tanımlanamayan Varlık Vakası-1468737910.jpeg

Fakat işin aslının bir teknoloji acemiliği olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Aslında kabusları, yeni aldıkları android işletim sistemli telefonlar için hazırlanan bir fotoğraf uygulamasıydı. Uygulamanın özelliği çekilen fotoğrafın içine bir efektle gerçek olmayan eklemeler yapabiliyor olması. Bilmeden çektikleri fotoğrafların içinde gördükleri yaratığı gerçek zanneden aile de bu uygulamanın kurbanı oldu. Günlerdir evlerini cinlerin bastığın düşünen aile gerçeğin ne olduğunu öğrenince rahat bir nefes aldı.


19.698 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR