X
Dünyayı Şaşırtan Görüntü: 1938'de Cep Telefonu - Blog - Cezmi Kalorifer
Dünyayı Şaşırtan Görüntü: 1938'de Cep Telefonu
19.955 okunma

Dünyayı Şaşırtan Görüntü: 1938'de Cep Telefonu-1448044838.jpeg

Siyah beyaz görüntülerde genç kadının kablosuz bir cihazı kulağına götürerek konuştuğu görülüyor. Yetkililer filmin ABD'de çekildiği ifade ederken Youtube'da görüntüleri izleyen bir kişi telefonu kullanan kadının büyük annesi olduğunu iddia etti.

Kullanıcı bu kadının gerçekten Telefon kullandığını fakat bu cihazın Massachusetts'da savaş öncesi bir iletişim fabrikası tarafından geliştirilen bir prototip olduğunu ifade etti. Filmde şık bir kadın o dönemin elbiselerini giymiş olarak kalabalık arasında yürüyerek elindeki cihazla konuşurken görüntüleniyor. Cihazı kulağına götüren kadın konuşuyormuş gibi gözükürken cihaz tıpkı modern Cep telefonu boyutunda görülüyor.

Görüntülerin ABD sanayi devi Dupont'a ait bir fabrikada çekilmiş olduğu iddia ediliyor. Geçen yıl sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmaya başlayan video son zamanlarda Youtube'da Planetcheck kullanıcı adına sahip birinin görüntünün gizemini çözdüğünü iddia etmesi sonucu tekrardan gündeme geldi.

Planetcheck açıklamasında, "Bu kadın benim büyük annem Gertrude Jones'dur. Görüntü çekildiğinde 17 yaşındaymış. Ona bu videoyu sorduğumda bana o günü gayet net hatırladığını söyledi. Bana fabrikada bir Telefon haberleşme bölümü olduğunu söyledi" dedi. Planetcheck ayrıca büyük annesinin kendisine o zamanlarda kablosuz Telefon deneyi yapıldığını ve kendiyle birlikte 5 kişiye bir hafta boyunca kablosuz telefonlar verildiğini ve deneme yaptıklarını söylediğini ifade etti.Kaynak: Haberler.com


19.955 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR