X
Hamam Böceği Yeme Yarışmasında Ölen Adam - Blog - Cezmi Kalorifer
Hamam Böceği Yeme Yarışmasında Ölen Adam
1.745 okunma

Güney Florida’da düzenlenen bir hamam böceği yeme yarışmasının galibinin düzinelerce canlı böcek ve solucan yedikten sonra öldüğü yetkililerce bildirildi.

Yetkililerden gelen açıklamaya göre yarışmacılardan 32 yaşındaki Edward Archbold, yarışma sonrasında yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan Archbold’un öldüğü belirlendi. Yetkililer ölüm nedenini belirlemek için yapılacak otopsinin sonuçlarını bekliyor.

Hamam Böceği Yeme Yarışmasında Ölen Adam-1814915962.jpeg

California Üniversitesi böcek bilim profesörlerinden Michael Adams yaptığı bir açıklamada, hamam böceklerinin herhangi bir bakteri barındırmadıkları sürece yenilmelerinin tehlike yaratmayacağını söyledi. Ayrıca Adams hamam böceği yediği için ölen birine daha önce hiç rastlamadığını da belirterek, hamam böceklerinin bir zehir taşımadıklarını da sözlerine ekledi.

Ben Siegel Sürüngen Dükkanında düzenlenen yaklaşık 30 kadar yarışmacının katıldığı böcek yeme yarışmasında büyük ödül ise bir piton yılanıydı.

Miami Herald, büyük ödülün Archbold’un adına ayrıldığını ve yakınlarından birine verileceğini duyurdu.

Dükkanın sahibi Ben Siegel olayla ilgili olarak büyük üzüntü duyduklarını belirterek Archbold’un yarışma öncesinde herhangi bir hastalık belirtisi göstermediğini, aksine yarışma için oldukça heyecanlı gözüktüğünü söyledi.

Siegel’in vekili, bütün katılımcıların yarışma öncesinde böyle bir yarışmaya katılmalarının kendi sorumlulukları altında gerçekleştiğine dair bir belge imzalamış olduklarını açıkladı.

Archbold’un düzinelerce canlı böcek ve solucan yedikten sonra öldüğü bildirildi.


1.745 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR