X
Sürekli Call Of Duty Oynayan Çocuklarını Gerçek Savaşa Götüren Baba - Blog - Cezmi Kalorifer
Sürekli Call Of Duty Oynayan Çocuklarını Gerçek Savaşa Götüren Baba
13.661 okunma

Koca bir jenerasyonu kendisine bağımlı hale getirmeyi başaran Call Of Duty oyunu bu kez de İsveçli baba Carl Magnus Hergegren’in oğullarıyla ilginç bir deneyim yaşamalarına sebep olmuş. Vurucu bir yöntem izlemeden 11 yaşındaki oğlu Leo ve 10 yaşındaki oğlu Frank'i Call Of Duty oynamaktan alıkoyamayacağını düşünen baba akıllara durgunluk verecek bir yöntem izleme kararı almış.

Çocuklarının Call Of Duty’nin yeni oyununu istemesiyle bu oyunda saatlerce zaman geçirmelerine dur demek isteyen gazeteci baba, çocuklarını gerçek savaş bölgesi olan Suriye ve İsrail gezisine çıkarmış.Amacı ise bu gezi sonucu oyundan soğumalarını sağlamak, fakat geziye rağmen hala oynamak isterlerse bu duruma artık karışmamak olacaktı.

Sürekli Call Of Duty Oynayan Çocuklarını Gerçek Savaşa Götüren Baba-117202514.jpeg

"Çocuklarıma, silahlar ve toplar sustuğunda savaşın olumsuz etkilerini göstermek istedim” diyen baba, “Sonuçta savaştan etkilenenler birilerinin babası, kardeşi veya annesi oluyor” söylemlerinde bulundu. Çocukları, ziyaret ettikleri bir hastanedeki yaşıtları olan yaralıları gördükten sonra Helgegren, “Oyunda bunları görmüyorsunuz ama silahlar bunun için kullanılıyor. Silahlar sizin yaşınızdaki çocuklara doğrultuluyor” diyerek onlara savaşın ve silahların sebep olduğu durumları anlatmaya çalıştı.

Sürekli Call Of Duty Oynayan Çocuklarını Gerçek Savaşa Götüren Baba-874625949.jpeg

Helgegren, Leo ve Frank’in bölgedeki gezileri bittikten sonra döndüklerinde artık çocuklarının oyunu oynamak istemediklerini ve izlediği bu sıra dışı yöntemin işe yaradığını belirtti. Yöntem biraz sert olsa da gazeteci baba amacına ulaşmış gözüküyor.

Kaynak: webtekno.com


13.661 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR