X
UFO'ları Naziler mi Buldu? - Blog - Cezmi Kalorifer
UFO'ları Naziler mi Buldu?
7.234 okunma

UFO'ları Naziler mi Buldu?-1961899449.jpeg

Sene 1939, günlerden bir gün Hitler’in sağ kolu Himmler, Viktor Schauberger isimli bir dehayı yanına çağırıyor. Bu amca hava ve su gibi doğal kaynakları kullanarak yüksek verimli enerji elde etme konusunda hiçbirimizin olmadığı kadar ihtisas sahibi. “Üstad” diyor, “Biliyorsun biz Naziler uçuk kaçık deneylerimizle ve yüksek teknolojimizle ünlüyüz. Roketi olsun, Vosvos’u olsun hepsini biz bulduk. Şu sıralar manyetik güç kullanarak yüksek hızda uçan yuvarlak cisimler üzerinde çalışıyoruz, el atıp geliştirilmesine yardımcı olursan kısmetse bir kaç seneye kadar dünyayı ele geçiririz” diyor.

Üstad teklifi kabul ediyor ve bir süre sonra dünyanın daha önce görmediği bu hava aracının deneme uçuşlarına başlıyorlar, ilk uçuşları Hauneburg isimli bir kentte yaptıkları için araca Haunebu ismini veriyorlar.

Hikayenin buraya kadarki kısmı beni oldukça heyecanlandırdı. Hatta şöyle bir kendimi tartınca “olabilir lan” dedim. Neticede insanlık tarihine bakınca teknoloji dediğimiz şeyin çoğunlukla askeri amaçlara hizmet için geliştirildiğini ve sivil insanlarla ancak çok uzun yıllar sonra paylaşıldığını görüyoruz (bkz. internet). Buna göre bundan 50-60 yıl önce uçabilen yuvarlak bir cisim yapılmış olabileceği düşüncesi pek de mantıksız gelmiyor.

UFO'ları Naziler mi Buldu?-1996816805.jpeg

Tam 4 farklı versiyonu üretilen Haunebu’nun ilk versiyonunun (Haunebu 1) 4.800 KM/Saat hıza ulaşabildiği söyleniyor. Son versiyon Haunebu 4 ise pratikte 7.000, teoride 40.000 KM/Saat hıza ulaşabiliyormuş. Manyakça değil mi? Günümüz teknolojisiyle üretilen F-16 jetlerinin azami 2.000 KM/Saat hıza ulaşabildiğini düşününce insan ister istemez “hadi lan ordan” diyor. Saatte kırk bin kilometre ne demek ya? Sayın Devlet Bahçeli’ye danışmak lazım.

Almanlar savaşı kaybettiklerinde bilimsel çalışmalarının bir kısmını imha ediyorlar, bilim adamları da çil yavrusu gibi dağılıyor ancak ABD ve Rusya çeşitli hamlelerle yok edilememiş projeleri ve bilim adamlarından bazılarını ele geçirmeyi başarıyor. Aya gönderilen uzay aracının roketini tasarlayan Wernher von Braun isimli şahıs da bunlardan biri, aslen bir Nazi S.S. subayı olan bu vatandaş NASA‘nın babası olarak tarihe geçiyor. İnsanoğlu kuş misali işte, bir gün S.S subayısın bir gün aslen mensubu olmadığın bir milletin milli kahramanı.

UFO'ları Naziler mi Buldu?-830695564.jpeg

Alman teknolojilerinin araklanmasından çok kısa bir süre sonra işler ilginçleşmeye başlıyor. 1947 yılında ABD’nin New Mexico eyaletinin Roswell kentinde bazı görgü tanıkları havada manyak hızlarla uçan çeşitli diskler gördüklerini iddia ediyorlar. Bu ifadelerden bir kaç hafta sonra ise bugün Roswell UFO Kazası olarak anılan vaka meydana geliyor. ABD ordusunun “Meteoroloji balonu düştü” dediği olay bir çoklarına göre bariz bir UFO kazası. Bu görüşü savunanlar “Meteoroloji balonunun düştüğü yeri niye yasak bölge ilan edip sivilleri sokmadınız bre mendeburlar?” diyerek “UFO’lar gerçek, hükümet öğrenmemizi istemiyor” mitinin bugüne kadar canlı kalmasını sağlıyorlar.

UFO'ları Naziler mi Buldu?-194054107.jpeg

İlginç değil mi? Devamı da var. Bu olaylardan bir süre sonra ABD ve Rusya süper güç olma yolunda kıran kırana bir mücadeleye girişiyor. Tüm dünya izlerken bunlar uzaya insan gönderme yarışları ve “Bizim teknolojimiz sizinkini döver” kapışmalarına girişiyorlar. Her ikisinin de Alman Nazi teknolojilerini devşiren ülkeler olması son derece manidar. Dahası soğuk savaş sırasında iki ülke de birbirlerini “Hava sahamızı tanımlayamadığımız uçan cisimler taciz edip duruyor. O kadar hızlı uçuyorlar ki size ait olup olmadıklarını tesbit edemiyoruz. Ama bir edersek aklınızı alırız” diye tehdit edip duruyor.

UFO'ları Naziler mi Buldu?-44183887.jpeg

UFO'ları Naziler mi Buldu?-154808917.jpeg

Kaynak: Egonomik.com


7.234 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR