X
Zeitgeist The Movie Belgeseli - Blog - Cezmi Kalorifer
Zeitgeist The Movie Belgeseli
2.396 okunma

Almanca’da “Zamanın ruhu” anlamına gelen Zeitgeist, üç bölümden meydana geliyor.Birinci bölüm Din konusudur.Şimdiden uyarmalıyım eğer çok dindar ve karşı görüşlere karşı çok muhafazakarsanız bu bölümü hemen geçip 2.bölüme başlayın.Yoksa güzelim belgeseli sinirlenip kapatıp izleyemeyebilirsiniz.

İkinci bölüm ise ABD ile ilgili. 11 Eylül saldırılarının ABD tarafından düzenlendiğini ya da bu saldırıların yapılmasına ABD'nin müsaade ettiği iddia edilmektedir. Hatta Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin önceden planlanmış patlamalar ile yıkıldığı öne sürülüyor. Benim de önceden varlığını bile bilmediğim 3. küçük Dünya Ticaret Merkezi binasının yıkılması ve Pentegon'un bahçesine düşün uçağın buharlaşarak kaybolmasındaki iddialar oldukça gerçekçi.

Bu saldırılar ile ABD ortak düşman belirleyerek toplumu bir arada tutmayı ve Irak, İran ve Venazüella'ya rahatça girebileceği söyleniyor. Ayrıca Amerika'da terör saldırıları sonrasında çıkan yasalarda bu saldırılardan sonra halka kabul ettirildiği belirtiliyor.

Filmin üçüncü bölümü ise yine ABD, dolar ve Amerikan Merkez Bankası ile ilgili. Bu bölümde Amerikan Merkez Bankası tarihinde nasıl zengin olduğu anlatıyor. Filme göre Merkez Bankasının tek istediği olay: Savaş. Eğer savaş olursa faizler yükselecek ve Merkez Bankası'na borçlu olanlar daha da borçlanacak. Film de Amerikan Merkez Bankasının gelecek de dünyaya hükmedeceğini iddia ediliyor.

Filmin sonuna doğru yeni dünya düzenini anlatmaya başlıyor.Ne istedikleri ve bizi nelerin beklediğini.

Eğer beğenirseniz paylaşarak daha çok arkadaşınıza yayın yeğenlerim.Çünkü bunları görmeye herkesin ihtiyacı var.


Bu belgeseli beğendiyseniz bir de böyle bişi var.


2.396 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR