X
Bir Futbol Fıkrası: Sahte Video İle Liverpool'a 20 Milyon Pound'a Transfer Oldu - Blog - Cezmi Kalorifer
Bir Futbol Fıkrası: Sahte Video İle Liverpool'a 20 Milyon Pound'a Transfer Oldu
979 okunma

Stewart Downing Liverpool'a transfer olmadan önce, o zamanki kulübü Aston Villa İngiliz futbolcunun çöp kutularına uzak mesafeli atışlarla topları soktuğunu gösteren viral bir video hazırladı.

Liverpool'un ABD'li Başkanı Tom Werner, Aston Villa idman tesislerinde çekilen videoyu gördükten sonra Downing'e hayran kaldı. Werner ve kulübün sahibi John Henry videodan o kadar etkilendiler ki solak futbolcu için Aston Villa'ya teklif yapmaya karar verdiler. Tek sorun şuydu: Video sahteydi.

"Stewart'ın bir videosu vardı. 27 metreden topa vuruyor ve 5 ayrı çöp kutusuna topu sokuyordu. Harikaydı. John ve ben 'Bu oyuncu inanılmaz onu almanın bir yolunu bulmalıyız' diye konuştuk"

Sonrasında videonun Aston Villa tarafından kombine bilet satışlarını artırmak için hazırlanan fake bir kayıt olduğunu öğrendiler. Ancak Downing'in Liverpool'a 20 milyon Pound'luk trasferi yine de gerçekleşti.

27 yaşındaki futbolcunun 7 metrelik kalelere karşı çöp kutularında olduğu kadar başarılı olmadığını eklemek gerekiyor. Geçtiğimiz yaz transfer edilen Downing, Liverpool adına gol kaydetmeyi henüz başaramadı.


979 okunma

ÖNERİLEN YAZILAR